Hakkımızda

UHY in Turkey

Ortağı olduğumuz UHY International, 2016 yılı verilerine göre 95’ten fazla ülkede 7850’yi aşan personel ile 325’in üzerinde ofiste denetim, danışmanlık, muhasebe ve hukuk hizmetleri sunan bir networktür. 640 milyon USD’yi aşan yıllık cirosuyla dört büyüklerinde bulunduğu, en büyük 25 network arasında 16. sırada yer almaktadır.

UHY International, Türkiye’de UHY in Turkey çatısı altındaki 5 şirkete bağlı 7 ofisiyle yeminli mali müşavirlik, denetim, vergi danışmanlığı, muhasebe ve hukuk alanlarında çalışmaktadır.

1998 yılından itibaren Uluslararası Network’e katılımla birlikte UHY in Turkey yerli ve yabancı firmalara daha üst seviyede ve uluslararası standartlarda hizmet vermeye devam etmektedir.

 

UHY Uzman Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş.

Halen 3568 sayılı kanun kapsamında yetki almış uzman kadrosuyla, yeminli mali müşavirlik, denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri ile Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik hizmetleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Mesleki faaliyete 1978 yılında başlamış, 1989 yılında Anonim şirket olarak örgütlenerek ilgili kamu kuruluşlarından (SPK, BDDK, EPDK ve Sigorta Murakabe Kanunu’na göre) bağımsız denetim yetkisi almıştır. Ayrıca aynı yıl çıkarılan Yeminli Mali Müşavirlik yasası ile Yeminli Mali Müşavir hizmetleri başlatılmıştır. Yürürlükte bulunan en son mevzuat gereği Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu‘na (KGK) müracaat ederek, Kamu Yararını İlgilendiren Kuruluşların (KAYİK) bağımsız denetiminde sigortacılık ve özel emeklilik alanı hariç olmak üzere gerekli şartları taşıdığı anlaşıldığından BDK/2014/096 sicil numarasıyla Bağımsız Denetim Kuruluşu olarak yetkilendirilmiştir.

1998 yılında da Ululararası bir Network olan UHY International’ın Türkiye ortağı olma sıfatını kazanıp hizmetlerine Uluslararası platformda devam etmeye başlamıştır.

40 yıllık tecrübesi ile müşterilerine kurumsal bir yapı içinde kaliteli hizmetler sunmaktadır. Bu süreçte, hem kadrosunu geliştiren hem de çalışanlarını eğiterek niteliklerini artıran, kurumsal bir şirket olmuştur.